Pirma savaitė UK

Posted on June 26, 2008

0


Sveiki visi! Visų pirma turėčiau atsiprašyti, kad taip ilgai nieko neparašiau. 2 savaitės čia pralėkė labai greitai ir net nebuvo laiko susikaupt blogo įrašui. Nežinau, ar šiandien jau ta diena, kai esu susikaupęs kažką parašyt, nes yra 2 ryto (4 ryto Lietuvoj), o vakar naktį miegojau 4 valandas, be to, šiandien (vakar) vakare lyg ir šventėm Jonines. Na, bet verta pabandyti.

Kaip mes čia nusigavom?

Esam antram pagal dydį UK mieste – Birmingham’e. Skridom čia iš Kauno per Dubliną. Kaip Monika jau guodėsi, visą naktį sėdėjom Dublino oro uosto Starbucks’e. Kaip jau čia ir apkalbėjot, gėrėm nerealių sulčių, bet čia nėra ką pasakot, tik prašau paskaityt, kas parašyta ant jų pakuotės:
… and we promise to brush out teeth twice a day 😀

@ sausio 16, 2009: kaip vėliau paaiškėjo, ši kompanija iš tiesų yra labai sėkminga dėl inovatyvaus marketingo ir nerealių idėjų. ŽudykReklamą straipsnis apie tai, ir case study.

Į Birmingham’ą atskridom ankstyvą sekmadienio rytą. Oro uostas buvo visiškai tuščias, o mūsų pasiimt atvažiavo tik po geros valandos. Buvo gan keista važiuot B‘hamo gatvėm sekmadienio rytą, kai visas miestas atrodė lyg miręs, o pasąmoningai, po bemiegės nakties, atrodė jog jau yra kokia 17 valanda vakaro 😀

Kur mes gyvenam?

Mūsų 6 kambarių namas yra Selly Park rajone, pietinėj miesto daly. Rajonas visai mielas (or is it? :D) , su mažais 2-3 aukštų senoviškais raudonų plytų namais. Mūsų namo durys ryškiai raudonos. Iš kairės gyvena juodaodžiai, iš dešinės kinai ar japonai. Maždaug už 2 minučių kelio gyvena dar 10 lietuvių, tad liūdna čia būna retai.

Vaizdas pro Rūtos kambario stoglangį

Su visokiom britiškom nesąmonėm teko susidurt tik įsikūrus namie. Britai nebūtų britai jei visų normaliem europiečiam suprantamų dalykų neperdarytų savaip. Taip jie sukūrė eismą kaire puse; 3-šakę elektros rozetę; 2 atskirus vandens kranus, vietoj vieno maišytuvo; dušą, kuriam reikia instrukcijos, norint jį įjungti ir daug kitų “nerealių” dalykų. Jau pirmą dieną, net nemiegojus, teko lėkti į miestą ieškoti europinių elektros kištukų.

Dar viena maloni staigmena – atstumas, kurį kiekvieną dieną reikia nuvažiuoti iki darbo. Tai užtrunka apie 1-1,5 valandos. Mėnesinis bilietas kainuoja 42,25 svarų.

Kur mes dirbam?

Dirbam SSP, kompanijoj, kuri valdo daug restoranų tarptautiniam B‘hamo oro uoste. Pirmą savaitę čia buvom tik keturiese: Aš, Monika ir dar du lietuviai – Gintarė bei Kristupas. Nežinau kodėl, bet po 2 apmokymų dienų gen. manager’is nusprendė mus visus įdarbinti Burger Kinge (kurį čia visi vadina tiesiog BK),. Tai, tiesą sakant, nebuvo tai, ko tikėjausi.

Dar vėliau nuėjom pas BK managerį, kuris mane paskyrė dirbti virtuvėj. Jausmas lyg šlapiu skuduru per veidą gavus. Awesome. Susikeliu sesiją į vieną savaitę, kad galėčiau čia kuo anksčiau atvažiuot ir jie mane ne tik kad paskiria dirbti į BK, bet dar ir nukiša į jo virtuvę.

Pirma diena BK buvo košmariška. Gavom šlykščius oranžinės spalvos marškinėlius, su kuriais atrodėm tiesiog juokingai. Be to, teko susipažinti su maisto gaminimo ypatumais. Nemanau, kad esu matęs ir užuodęs ką nors šlykštesnio už ką tik iškeptą BK „mėsą“.

Po pirmos darbo dienos BK jaučiaus tikrai nekaip. Dėkui Dievui, kad kitą dieną užteko jėgų susikaupt ir nueit pas General Managerį bei viską jam papasakot. Buvau pasiryžęs geriau apskritai išeiti iš darbo, nei likti dirbti BK. Mintinai išmokau frazę „I’d rather quit the job than stay at Burger King“, bet jos neprireikė, nes Manageris buvo supratingas ir pats pasiūlė mane perkelti kur nors kitur su sąlyga, kad baigsiu savaitę darbo BK ir kad to paties neprašys Monika bei Gintarė. Neatrodė, kad Monikai su Gintare darbas BK būtų kėlęs tiek problemų, kiek man, tad su jo pasiūlymu sutikau.
Savaitė BK praėjo gan greitai, ir dabar dirbu Soho Coffee. Tai Starbucks’as tik su mažiau kavos ir daugiau maisto. I just love the job there! Bendravimas su klientais, kavos darymas (mm) – būtent tai, ko norėjau.

Monika ir Gintarė liko dirbti BK, tik jas perkėlė į BK padalinį, kuris yra Airside (saugumo zonoj).

Ką mes veikiam?

Šiaip dažnai susitinkam su kitais lietuviais ir nuveikiam ką nors linksmo. Kažkada pačioj pradžioj valgėm kinų maistą (lovely), po to virėm makaronus, kažkada žiūrėjom FamGuy ir žaidėm šaradas, žodžiu, gyvenam linksmai, gaila tik, kad matomės vis mažiau ir mažiau, nes vieni dirba naktį, kiti dieną ir visi turi laisvas dienas skirtingom dienom.

Hey, ir dar šiaip tai alus UK yra tikrai pigus. 16 svarų už 2 dėžes (18+18) – mažiau nei 2 litai už vieną skardinę. Per pirmas dvi savaites jo išgėrėm tikrai daug. Dabar, kai visi dirbam skirtingu laiku ir nebesimatom taip dažnai, alaus vartojimas šiek tiek sumažėjo.

Ar mums patinka UK?

UK mums nepatinka.

Tai tiek tatai naujienų, kurias norėjau papasakot šiandien. Tikiuos, kad dar kada pagaus mane įkvėpimas ir parašysiu ką nors apie UK – o čia knygas apie ją galima parašyt.

Advertisements
Tagged: ,
Posted in: UK